JEŚLI WYPADEK NIE BYŁ Z TWOJEJ WINY

TO ZAWSZE NALEŻY CI SIĘ AUTO ZASTĘPCZE

załatwimy za ciebie wszystkie formalności
oferujemy samochód zastępczy
z oc sprawcy bezgotówkowo

zadzwoń: +48 665 620 185 (24/h)

Auto zastępcze z OC

Załatwimy wszystko za Ciebie!

Nie poniesiesz żadnych kosztów
Ponieważ sami rozliczymy się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym

 • Twój samochód uległ kolizji i trzeba go odstawić do warsztatu?
 • Na kilka – kilkanaście dni zostajesz pozbawiony transportu?
 • Dezorganizuje to Twoje życie? Nagle nie ma czym dojechać do pracy czy zawieźć dzieci do szkoły?
 • Twój pojazd to Twoje narzędzie pracy?
 • Prowadzenie firmy jest prawie niemożliwe?

W wyniku kolizji został uszkodzony pojazd? Jest on niezbędny do pracy, normalnego funkcjonowania rodziny, dojazdu na leczenie? Ubezpieczyciel pokrywa koszty wynajmu auta zastępczego z OC sprawcy kolizji.

Nieważne czy jesteś firmą czy osoba prywatną .

Zadzwoń i dowiedz się na jaki okres możesz otrzymać auto zastępcze z OC.
Tel: 665 620 185

Unieruchomiony pojazd obniża komfort życia rodziny. Uniemożliwia lub utrudnia wykonywanie obowiązków służbowych i wiąże się z obniżeniem dochodów. Dla niektórych osób brak pojazdu oznaczać może czasową rezygnację z leczenia bądź znaczne utrudnienie przy rehabilitacji, np. gdy na wizyty czy zabiegi u lekarza trzeba dojechać, a stan zdrowia nie pozwala na korzystanie z komunikacji publicznej. Proponujemy korzystne rozwiązania w wariancie bezpłatnego samochodu zastępczego z OC sprawcy.

Te problemy potrafi rozwiązać jedynie wypożyczalnia samochodów!

Jeżeli pojazd został uszkodzony w wyniku kolizji nie z Twojej winy, możesz ubiegać się o pokrycie kosztów wynajęcia pojazdu w firmie ubezpieczeniowej sprawcy kolizji. Każdy kierowca, który zgłosi się po samochód zastępczy, otrzyma go.

 

Jakie trzeba spełnić warunki aby otrzymać samochód zastępczy

 • Zgłoś szkodę i udokumentuj w firmie ubezpieczeniowej, że pojazd jest niezbędny do wykonywania codziennych czynności.
  poprzez złożenie oświadczenie o przykładowej treść:
  "Oświadczam, że w związku z uszkodzeniem przez Państwa Klienta(kę) mojego pojazdu, służącego do celów zarobkowych / leczenia (szczegóły),
  jestem zmuszony(a) wynająć pojazd zastępczy na czas naprawy."
 • Odbierz potwierdzenie przyjęcia dokumentów.
 • Po kilku dniach ubezpieczyciel dokonuje oględzin pojazdu i przygotowuje protokół.
 • Serwis oceni szkodę na podstawie protokołu od ubezpieczyciela (czasami wymagane są ponowne oględziny).

Musisz wiedzieć również, że:

 • Ubezpieczyciel nie może polecać ani nakazać korzystania z usług konkretnej firmy, ani określać maksymalnej stawki za jaką można wynająć auto zastępcze. Jednak nieuzasadnione wysokie koszty będą najprawdopodobniej przez ubezpieczyciela zakwestionowane.
 • Samochód zastępczy przysługuje od chwili kolizji do czasu zakończenia procesu likwidacyjnego, czyli na cały okres unieruchomienia naszego pojazdu.
 • Pojazd wynajęty nie może być wyższej klasy niż ten uszkodzony w kolizji.
 • W wyniku wypadku koszt wynajmu auta zastępczego z OC ponosi ubezpieczyciel sprawcy.
 • Pojazd wypożyczany przysługuje zarówno podmiotom gospodarczym jak i osobom fizycznym.

Zgodnie z przepisami prawa (Kodeks Cywilny art. 361, 363, i 415, Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 24.03.2000r. DU. Nr 26 poz. 310 w sprawie OC), ubezpieczyciel w zakresie OC, zobowiązany jest zaspokoić roszczenia poszkodowanego w takim stopniu, aby nie odczuwał żadnych strat związanych z zaistnieniem szkody.

Co powinien wiedzieć kierowca auta?

 • Zgodnie z umową firma ubezpieczeniowa finansuje koszty wynajmu w momencie likwidacji szkody z AC.
 • Każdy kierowca, aby skorzystać z samochodu zastępczego, którego koszty pokryje ubezpieczalnia musi ją o tym poinformować pisemnie.
 • Chcąc skorzystać z tego rozwiązania kierowca musi wykazać, że pojazd jest mu niezbędny do wykonywania podstawowych obowiązków. W przeciwnym razie może napotkać na problemy ze strony ubezpieczalni związane ze zwrotem kosztów wynajmu.
 • Pracownicy firmy Depart wraz z naszymi prawnikami, dzięki fachowej znajomości przepisów załatwią w firmie ubezpieczeniowej wszystkie formalności związane z wynajmem.
 • Ubezpieczalnie nie mogą zmuszać kierowców do np. wypożyczenia pojazdu z warsztatu. Warsztaty w wielu przypadkach nie oferują aut dobrej jakości.
 • Decyzja o wyborze wypożyczalni motoryzacyjnej należy tylko i wyłącznie do kierowcy.
 • Klasa wypożyczanego modelu, nie może wyższa niż pojazdu uszkodzonego.
 • Każdy kierowca ma prawo do auta zastępczego.
 • Wypożyczalnia Depart udzieli pomocy każdemu poszkodowanemu klientowi.

Wynajem pojazdu zastępczego

Warunkiem zwrotu kosztów jest wypożyczenie pojazdu tej samej lub niższej klasy oraz udokumentowanie, że pojazd jest niezbędny do pracy lub ze względu na stan zdrowia i jego brak spowoduje określone straty finansowe lub zdrowotne. Dlatego należy przed wynajmem, złożyć u likwidatora lub w sekretariacie firmy ubezpieczeniowej oświadczenie o przykładowej treści:" Oświadczam, że w związku z uszkodzeniem przez Państwa Klienta(kę) mojego pojazdu, służącego do celów zarobkowych / leczenia (szczegóły), jestem zmuszony(a) wynająć pojazd zastępczy na czas naprawy." Koniecznie musicie Państwo potwierdzenie przyjęcia dokumentu. Sumując: zgłaszamy szkodę ubezpieczycielowi sprawcy, który najczęściej dopiero po kilku dniach dokona oględzin pojazdu i przygotuje protokół.

Czas naprawy uszkodzonego auta

Serwis dokonuje oceny szkody na podstawie protokołu od ubezpieczyciela. Często niezbędne okazują się ponowne oględziny. Zdarza się, że serwis nie dysponuje od ręki wszystkimi potrzebnymi częściami zamiennymi i musi sprowadzić je, nierzadko aż z zagranicy. To wpływa na wydłużenie całego procesu naprawy pojazdu. Tymczasem wiele firm ubezpieczeniowych uznaje okres wynajmu samochodu zastępczego z OC sprawcy tylko na tzw. technologiczny czas naprawy, a nie zaś rzeczywisty czas unieruchomienia, na przykład z konieczności oczekiwania na części. Państwo, jako poszkodowani odczuwacie straty z powodu braku pojazdu już od chwili kolizji i naszym zdaniem już od tego momentu powinno przysługiwać Wam prawo do pojazdu zastępczego.

Czas wypożyczenia samochodu zastępczego

Pamiętajmy, że długość czasu przygotowania pojazdu do naprawy zależy przede wszystkim od organizacji pracy ubezpieczyciela. Im bardziej opieszale on działa i im gorszą organizację pracy reprezentuje, tym czas ten się wydłuża. Poszkodowany nie powinien ponosić za to konsekwencji!

Maksymalna stawka najmu auta

Niektórzy ubezpieczyciele określają maksymalną stawkę, za którą mogą wynająć auto zastępcze z OC sprawcy kolizji. Niemniej ani nakazanie Państwu skorzystania z usług konkretnej firmy, ani określanie stawek nie jest zgodne z prawem. Możecie wynająć pojazd tej samej marki i modelu równie dobrze za 500 zł w najdroższej wypożyczalni na rynku lub za 100 zł w firmie konkurencyjnej. Pamiętajcie, że warto kierować się zdrowym rozsądkiem, a więc wybrać model w tej samej lub niższej klasie, którą jeździcie na co dzień. To wy sami wybieracie wypożyczalnię i ustalacie stawkę z wynajmującym. Kodeks Cywilny art. 361, 363, i 415 i Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 24.03.2000r. DU. Nr 26 poz. 310 w sprawie OC stanowią, że ubezpieczyciel w zakresie polisy zobowiązany jest zaspokoić roszczenia osoby poszkodowanej w takim stopniu, aby nie odczuwała ona żadnych strat związanych z zaistnieniem szkody.

Wynajem pojazdu zastępczego a straty dodatkowe

Oczywistym jest, że jako poszkodowani zadbacie Państwo w pierwszej kolejności o pokrycie kosztów związanych z naprawą i wynajmem samochodu zastępczego. Pamiętajmy jednak, że oprócz uszkodzenia pojazdu możecie Państwo ponieść szereg innych strat - niedoprowadzone do skutku interesy, czas stracony na likwidacji szkody, stres, utrata ważności użytkowej pojazdu itp. Dlatego raz jeszcze podkreślamy: pokrycie tak podstawowego kosztu, jak wynajem auta zastępczego z OC sprawcy kolizji nie jest łaską, ale obowiązkiem firmy ubezpieczeniowej. Prawo stoi po Państwa stronie!