WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Budowa dróg za pieniądze z fotoradarów

WYNAJEM NEWS

 

W trakcie konferencji prasowej minister transportu powiedział, że wraz z ministrem finansów zakończyli pracę nad projektem zmiany ustawy o Krajowym Funduszu Drogowym. Zakłada on wykorzystanie wpływów z systemu fotoradarów na budowę dróg i autostrad.
 
"Liczę na to, że to zamknie tę pustą dyskusję o tym, iż celem budowania systemu fotoradarowego w Polsce było zasilenie budżetu. Pieniądze w stu procentach zasilą Krajowy Fundusz Drogowy, z którego budujemy nowe drogi i autostrady" – zaznaczył Sławomir Nowak.
 
"Mam nadzieję, że tych pieniędzy będzie mniej, a najlepiej zero, to będzie oznaczało, że nie łamiemy przepisów i będzie coraz mniej ofiar na polskich drogach" – dodał minister finansów.
 
Dziennikarze pytający o ilość kilometrów dróg, które będzie można wybudować z dochodów z systemu fotoradarowego, dowiedzieli się, że te pieniądze to jedynie „kropla w morzu potrzeb”. „W latach 2007-2012, czyli przez ostatnie pięć lat naszych rządów wydaliśmy na remonty, budowę i przebudowę dróg 115 mld zł. W samym roku 2013 wydatki będą na poziomie 15 mld zł, więc nawet te planowane 1,5 mld zł (...) to jest kropla w morzu potrzeb"- skwitował minister transportu.

Źródło