WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Coraz niższe ceny paliw na wiosnę

WYNAJEM NEWS

Warto zwrócić uwagę na fakt obniżek cen detalicznych.

Zauważone spadki cen w tym tygodniu są nieznaczne i kształtują się na poziomie trzech groszy na litrze benzyny Pb98 (5,85 zł) oraz po jednym groszu na litrze benzyny Pb95 (5,62zł), oleju napędowego(5,58 zł) oraz gazu LPG (2,54 zł). 
 
Zmiany w poziomach cen mogą być związane z obniżkami cen hurtowych, które w ostatnim czasie lecą na łeb, na szyję.
 
Biorąc pod uwagę ten tydzień kierowcy z Wielkopolski, mogą zatankować najtaniej. Litr Pb95 kosztuje średnio 5,59 zł. Podobnie kształtuje się cena na Górnym Śląsku, gdzie olej napędowy kosztuje 5,51 zł. Niestety z obniżek nie mogą skorzystać mieszkańcy Podkarpacia, gdzie na dzień dzisiejszy występują najdroższe uśrednione ceny paliw. Litr benzyny Pb95 kosztuje aż 5,66 zł, natomiast litr ON- 5,65 zł. W przypadku autogazu, największe obniżki występują w województwie lubelskim-2,45 zł/l, natomiast najwyższe ceny tego paliwa występują w Lubuskim i wynoszą 2,64 zł/l.
 
Z kolei, w Lublinie najmniej zapłacimy za litr benzyny bezołowiowej 95 (5,55 zł), a w Poznaniu i Katowicach za litr oleju napędowego (5,51 zł). Niestety najwyższe ceny jak już wspominaliśmy wcześniej będą występować na Podkarpaciu, konkretnie w Rzeszowie, gdzie za Pb95 będziemy musieli zapłacić 5,69 zł, a za ON, aż 5,65 zł.

Źródło