WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Ekojazda a złe warunki pogodowe

WYNAJEM NEWS

W ekojeździe  pierwsze przed zimną ważne jest aby zadbać o stan techniczny samochodu, ponieważ każdy zużyty element samochodu (np. łożyska) sprawia, że trudno poruszać się bezpiecznie oraz oszczędnie po drodze. Ważne jest aby sprawdzić poprawność geometrii kół, a także pilnować ciśnienie w kołach.


Złym nawykiem jest rozgrzewanie oleju przed wyjazdem w trasę.  W ekojeździe jest to zbędne, silnik dobrze rozgrzewa się dopiero podczas jazdy, a nie w trakcie pracy na „luzie”. Dogrzewanie silnika jest nieekonomiczne - podczas pracy na "luzie" potrzebuje wzbogaconej mieszanki paliwa. Unikać należy też jazdy z zimnym silnikiem na wysokich obrotach.
W ekojeździe ważna też jest odpowiednia zmiana biegów. W silnikach o zapłonie samoczynnym zaleca się zmianę na wyższy przy poziomie około 2 000 obrotów na minutę, zaś przy 2 500 obrotów minutę w przypadku jednostek benzynowych.


W ekojazda ważne jest zaplanowanie podróży. Jeśli jest to możliwe, trzeba unikać tras o dużym natężeniu ruchu czy też takich, które są remontowane. Warto też rozważyć, czy konieczne jest pokonywanie krótkich tras samochodem. Zimny silnik zużywa prawie dwukrotnie więcej paliwa. Wyłączaj silnik, jeśli przewidujesz, że zatrzymanie potrwa dłużej niż 30-60 sekund. Wydłużona praca silnika podczas postoju to strata energii i pieniędzy.


Warto tez zastanowić się nad kursem ekojazdy. Gdzie instruktor pokaże w jaki sposób można ekonomicznie i bezpiecznie jeździć.

Źródło:

Źródło: