WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Historia wypożyczanii samochodów

WYNAJEM NEWS

 

Czy zastanawialiście się kiedyś gdzie i kiedy powstała pierwsza wypożyczalnia samochodów? Jak zrodził się pomysł na taki biznes? Otóż moda na wypożyczanie samochodów zaczęła się w Stanach Zjednoczonych. Podczas gdy w Europie toczyła się wojna mieszkańcy USA prowadzili spokojne, normalne życie. Z czasem coraz mocniej ludzie potrzebowali samochodu, lecz nie każdego było stać na własny. Pewien sprytny człowiek zauważył, że może zarobić na wynajmowaniu samochodu innym.

Za prekursora i pierwszego właściciela wypożyczalni samochodów uważa się Amerykanina Joe Saunders, który zaprojektował urządzenie mierzące ilość przejechanych mil, dzięki temu mógł dokładnie obliczyć ile należy mu się za wypożyczenie samochodu. W 1916 roku Saunders umówił się z pewnym biznesmenem, że wypożyczy mu samochód, ale za każdą przejechaną milę ten będzie musiał mu zapłacić 10 centów. Kilka lat później biznes Saundersa obejmował 21 stanów, a wartość zakupionych pojazdów od koncernu motoryzacyjnego Chrysler wynosiła 1 milion dolarów.

Konkurencja szybko podchwyciła pomysł i wkrótce John Hertz, właściciel Yellow Cabs oraz Walter L. Jacobs otworzyli wypożyczalnię aut w Chicago mającą rocznie przychody ponad 1 milion dolarów przez, co stali się największą konkurencją dla Saundersa.

II wojna światowa spowolniła rozwój, produkcję samochodów,  nastał czas kryzysu. Jednak gdy ciężkie czasy minęły nadszedł czas na dalszy rozwój również w wypożyczaniu samochodów. Żołnierze powracający z wojny często zmieniali miejsce zamieszkania, wysiadając z lotniska potrzebowali transportu. Sytuację tą wykorzystał Warren Avis, który rozpoczął wypożyczanie samochodów przy lotniskach.

Współcześnie duże znaczenie ma dostęp online do wypożyczalni samochodów, możliwość rezerwacji samochodu przez internet. Ważnymi czynnikami sukcesu firmy wypożyczającej samochody jest szybki termin dostarczenia auta oraz jakość techniczna pojazdów. 

Wypożyczalnia samochodów Depart dbająca o swoich  klientów spełnia wszystkie powyższe wymagania, a oprócz tego oferuje samochód zastępczy z OC sprawcy lub AC. 

Źródło