WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Idealny samochód Polaków

WYNAJEM NEWS

Szukam samochodu, który model wybrać? - decyzja o zakupie samochodu do łatwych nie należy. Odwieczne dylematy kierowcy:  samochód używany czy nowy z salonu? Wizualnie atrakcyjny czy praktyczny? Ekonomiczny czy użyteczny? Mały i sportowy czy duży i rodzinny? Ilu kierowców tyle opinii. Realizacja wszystkich warunków jednocześnie jest niemożliwa, dlatego każdy kierowca powinien odpowiedzieć sobie na pytanie: jakiego samochodu potrzebuję?

W ramach raportu Kompas Social Media, Instytut Monitorowania Mediów na podstawie analizy materiałów internetowych (głównie opinii użytkowników motoryzacyjnych forów internetowych), podjął próbę określenia samochodowych preferencji Polaków.

Samochód ekonomiczny. Nikogo nie powinien zaskoczyć fakt, iż Polacy najczęściej poszukują taniego samochodu. Według internautów pojazd nie powinien wymagać zbyt dużego wkładu finansowego (eksploatacja, naprawy, tanie części itp). Z ich opinii wynika, że najlepszym sposobem na oszczędna jazdę jest montaż instalacji LPG. Polakowi się nie przelewa więc wybiera to co solidne i niezawodne żeby nie wydawać co miesiąc pół pensji na naprawy - zauważył jeden z internautów. W tej kategorii wymienia się takie modele, jak m.in. Honda Civic VI, Renault Megane I, Ford Focus Mk1, Opel Astra g, Seat Ibiza.

Samochód rodzinny. Głównym wymogiem wyboru samochodu rodzinnego jest jego wielkość i wygoda. Renault Scenic naprawdę jest wygodnym samochodem. Według mnie to jeden z najlepszych samochodów dla rodziny - pisze jeden z internautów. Wymienia się tutaj także Forda Focusa. Z niższych opcji cenowych internauci polecają zwrócić uwagę również na Daewoo Tacuma.

Samochód dla kobiety. Płeć żeńska poszukuje najczęściej samochodu w dobrym stanie technicznym oraz użytecznego i prostego w eksploatacji. "Mały", "zwinny", to najczęściej wymieniane cechy auta dla kobiety. Internauci wymieniają w tej kategorii takie marki, jak: Fiat Seicento, Cinquecento, Subaru Forester 2.5 AT, Suzuki Vitara 2.7, Toyota RAV4 2.4 AT, 2.5 AT lub 3.5 AT.

Nowy czy używany? Analiza publikacji internetowych nie daje jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy dla Polaków lepszym wyborem jest samochód z salonu, czy używany. Temat niezmiennie wzbudza emocje, wywołuje nawet awantury. Ponadto internauci bronią swoich ukochanych marek, np. VW vs Toyota: Porównanie teraz tych samochodów to obraza dla Avensisa. Passat przegrywa w KAŻDEJ kategorii (silniki, bezawaryjność, komfort itd.)

Oryginalność czy użyteczność. Predyktorem wyboru samochodu , szczególnie wśród osób młodszych może być jego unikalność. Samochód nie musi zwijać asfaltu, ale musi zwracać uwagę unikalnością - wynika z wielu opinii internautów. Każdy wie, że toyota to przeciętne i nudne auto. Jednakże występują również głosy, które bardziej od oryginalności samochodu cenią sobie ich użyteczność. Rzeczywiście Toyota jest nudnym samochodem, nigdy sie nie psuje, robi dokładnie to co ma robić, nie ma to jak samochody na polskich drogach głównie pochodzace z niemieckich złomowisk, lub Fiaty, Hyundai, Kia, czy Mercedesy pamiętające stan wojenny, te zdecydowanie nie są nudne, szczególnie dla ludzi posiadających duże poczucie humoru.

Zdania kierowców są więc podzielone. Wymarzone auto Polaka musi być przede wszystkim tanie jak samochód używany, ale w stanie idealnym jakby był prosto z salonu. Z jednej strony powinno być samochodem popularnym, aby serwis był w zasięgu ręki, a części nie obciążały portfela, z drugiej zaś strony na tyle oryginalne i niepowtarzalne, aby wzbudzało zachwyt u sąsiadów. Przestronne, lecz zgrabne i zwinne, rodzinne, ale sportowe. Dlatego najważniejszym krokiem przed zakupem samochodu jest określenie funkcji i misji, jaką Twój przyszły samochód powinien spełniać.

Żródło