WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Jak jeździć, aby skutecznie zaoszczędzić

WYNAJEM NEWS

Ciężko byłoby chyba znaleźć kierowcę, który nie ubolewałby nad wysokimi i wciąż rosnącymi kosztami związanymi z cenami paliw. Paradoksem jest jednak, że mimo braku wpływu na ceny paliw, możemy manipulować ponoszonymi kosztami naszych samochodowych podróży. Każdy kierowca ma wpływ na to, jak bolesna dla portfela okaże się każda następna wizyta na stacji benzynowej. Kluczem do obniżenia kosztów naszego transportu jest przyswojenie sobie dobrych nawyków z zakresu ekonomicznej jazdy – „Eco drivingu”.

1.W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o nasze opony, ponieważ w dużym stopniu mogą być źródłem generowania sporych oszczędności.
Podczas wyboru ogumienia, najważniejsza jest tutaj tzw. efektywność paliwowa, która da nam informację o tym, jak dużym oporem toczenia samochodu charakteryzuje się dany przypadek. Zdarza się również wśród nowych opon, że wykaz wskaźników zawiera także informację na temat zużycia paliwa w postaci oznaczenia, które nadawane są zgodnie z literami alfabetu, gdzie „A” to oszczędność największa a „F” -najmniejsza.

Producenci ogumienia wprowadzili takie oznakowanie dopiero w zeszłym roku i poza ciągłym zwiększaniem wytrzymałości opon skupiają się na tym, by efektywność paliwowa produktów ulegała podnoszeniu. Przy wyborze opon nie powinniśmy się więc sugerować niską ceną katalogową opon, lecz przede wszystkim dokonywać zakupu z myślą o przyszłych oszczędnościach wynikających z mniejszego zużycia paliwa będącego skutkiem zakupu nieco droższych, aczkolwiek ekonomicznych. Ze względu na rodzaj naszej działalności tj. komercyjne wypożyczanie aut, wynajem samochodów z OC sprawcy itp. przy zakupie opon sugerujemy się przeze wszystkim ich jakością.

2.Kolejnym czynnikiem w kwestii opon jest odpowiednie i stałe ich ciśnienie. Aby uniknąć więc zmian w tym ciśnieniu, a tym samym większego spalania, powinniśmy często kontrolować ilość powietrza w kołach. Systematyczne sprawdzanie ciśnienia w kołach powinno wejść nam więc w nawyk. Dla większej wygody polecamy pompowanie kół azotem, ponieważ charakteryzuje się mniejszą podatnością na zmiany temperatur, a za czym idzie mniejszą zmiennością ciśnienia wewnątrz kół. Dodatkowym atutem azotu jest fakt, że przy uszkodzonej lub zardzewiałej feldze, gaz z kół nie powinien się ulatniać. Nasza wypożyczalnia samochodów co prawda nie korzysta z tego rozwiązania, ale poziom powietrza w oponach jest stale kontrolowana.

3.Temat opon wyczerpany, czas zwrócić uwagę na nasz styl jazdy.
Sposób w jaki prowadzimy nasz pojazd jest również przyczyną zwiększonego spalania w trakcie jazdy. Tendencja wyższego spalania uwydatnia się zwłaszcza w zabudowaniach miejskich, gdzie płynna jazda jest utrudniona ze względu na np. często występujące sygnalizacje świetlne.

Ważnym więc jest, by zwłaszcza podczas poruszania się po mieście być przewidywalnym i starać się utrzymywać stałe tempo, a unikać diametralnych zmian prędkości na krótkich odcinkach. Nagłe hamowania są niestety bardzo „paliwożerne”. Kluczem do oszczędnej jazdy jest także utrzymywanie stałości obrotów silnika – powinniśmy unikać dużych skoków obrotów przy rozpędzaniu się oraz zwalnianiu silnikiem.

4.Bardzo niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że stan techniczny oraz zawartość bagażnika także ma wpływ na zwiększone zużycie paliwa. W gestii każdego właściciela pojazdu jest zadbanie o odpowiednio ustawioną geometrię, dobry stan zawieszenia, łożysk i amortyzatorów. Sprawdzanie auta na ścieżce diagnostycznej dwa razy do roku powinno wykluczyć problem, a przy okazji poprawić poczucie bezpieczeństwa i zmniejszenie generowania przyszłych, dodatkowych kosztów. W trosce o naszych klientów, jako wypożyczalnia samochodów regularnie dokonujemy przeglądów aut, by zadbać o ich bezpieczeństwo i komfort jazdy. Przyszły kliencie – bądź pewny – wypożyczając od nas samochód zastępczy, bądź auto wypożyczone w innym celu możesz bez obaw poruszać się po drodze.

Na zakończenie warto też wspomnieć o tym, że im bardziej „odchudzone” auto, tym mniejsze opory toczenia, a w związku z tym niższe spalanie. Tak więc unikajmy zbędnych bagaży.

 

 

Źródło: