WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Jak wyposażyć samochód by być przygotowanym do zimy

WYNAJEM NEWS

  W prawdzie tegoroczna zima do tej pory nie daje się we znaki, nie mamy gwarancji, że warunki się nie zmienią radykalnie do końca sezonu narciarskiego. Szczególnie osoby planujące wyjazd samochodem w rejon, w którym napadał śnieg i utrzymują się niskie, ujemne temperatury.
 
  Warto by każdy kierowca, używający swojego auta w warunkach ostrej zimy. Ekstremalne temperatury mogą sprawić, że spędzimy we własnym aucie więcej czasu niż planowaliśmy. Na takie okoliczności warto się przygotować wcześniej. 
 
  Obowiązkowo samochód musimy wyposażyć w trójkąt ostrzegawczy oraz w gaśnicę, której sprawność musimy sprawdzać raz w roku. Ponadto warto wyposażyć się w kamizelkę odblaskową – pozwoli nam to zachować bezpieczeństwo i powiadomi o niebezpieczeństwie innych użytkowników dróg. Ponadto samochód powinniśmy wyposażyć w apteczkę zawierającą bandaż, rękawiczki jednorazowe i plastry. To wyposażenie obowiązkowe, niezależne od warunków drogowych i aury.
 
  W warunkach zimowych do wyposażenia warto dołożyć łańcuchy na koła. Przydadzą się one szczególnie w warunkach górskich. Alternatywne rozwiązanie to skarpety zimowe, które po założeniu na koła zwiększają przyczepność samochodu do podłoża. 
 
  W niektórych sytuacjach, przydatna, jeśli nie niezbędna, może się okazać lina holownicza. Warunki, w których samochód nam się zakopie i będziemy wymagali dodatkowej pomocy nie należą do rzadkości. Odkopywanie auta, zakładanie liny holowniczej czy łańcuchów na koła będę o wiele łatwiejsze jeśli będziemy wyposażeni w dodatkowy zestaw ciepłych ubrań. Rękawiczki, czapki, szalik, ciepła kamizelka z polaru sprawią, że wymienione czynności będą mniej uciążliwe. Koc zabezpieczy pasażerów przed utratą ciepłoty ciała.
Ponieważ wydostanie się samochodem może nam zająć trochę czasu i przy okazji uszczupli nasze zasoby energetyczne do „samochodowego zestawu przetrwania” możemy dołączyć butelkę z wodą i drobne przekąski np. batony energetyczne.
 
  Ostatni element to latarka. Może się przydać gdy poza samochodem zastanie nas noc.
 
 Wszystkie auta będące na wyposażeniu Wypożyczalni Samochodów Depart są wyposażone w trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę oraz apteczkę.