WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Jakie prawa przysługują poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych?

WYNAJEM NEWS

prawa przysługują poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych

Brałeś udział w wypadku lub kolizji nie z Twojej winy? W wyniku tego zdarzenia zostałeś ranny Ty lub ktoś z twoich bliskich? Twój samochód został doszczętnie zniszczony i nie wiesz co dalej? Powiemy Ci czego możesz żądać w takiej sytuacji.

Do naszego biura zgłaszają się osoby, które ucierpiały w wyniku kolizji lub wypadku, którego sprawcą była osoba trzecia. Ostatnio w naszym biurze pojawiła się klientka, która ucierpiała w wyniku takiego wypadku. Kierowca TIR-a nie dostosował odległości do panujących trudnych warunków pogodowych, nie zdążył zahamować i uderzył w tył samochodu klientki. W konsekwencji samochód klientki uległ całkowitemu zniszczeniu. Całe szczęście w wyniku wypadku nikt nie został poważnie ranny.

W wyniku wyjaśniania okoliczności zdarzenia jako sprawca jednoznacznie wskazany został kierowca TIR-a. Klientka zwróciła się do nas z zapytaniem o wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy. Samochód był jej niezbędny w celu dojazdów do lekarza, a także do wykonywania codziennych czynności takich jak chociażby odwożenie dzieci do przedszkola.

Osobie poszkodowanej, która nie może zastąpić uszkodzonego pojazdu bezkosztowo żadnym innym przysługuje samochód zastępczy na czas całkowitej likwidacji szkody. Wynajmowany pojazd zastępczy powinien być w klasie zbliżonej do uszkodzonego samochodu.

Koszty takiego wynajmu w całości ponosi ubezpieczyciel sprawcy. Poszkodowany może ubiegać się również o odszkodowanie za poniesiony w wyniku wypadku uszczerbek na zdrowiu. O odszkodowanie możesz ubiegać się również z tytułu utraconego dochodu czy też zmniejszenia widoków powodzenia na przyszłość. Obowiązkiem ubezpieczyciela sprawcy szkody z tytułu ubezpieczenia OC jest pokrycie wszystkich strat spowodowanych wypadkiem (uszczerbek na zdrowiu, uszkodzenie samochodu, rekompensata utraconych korzyści majątkowych).

Nasza oferta jest stworzona, abyś był z niej zadowolony. Chcesz wiedzieć więcej na temat praw osoby poszkodowanej oraz wynajmie samochodu zastępczego z OC sprawcy? Z naszej strony klienci mogą liczyć na profesjonalną obsługę oraz pomoc w kontaktach z ubezpieczycielem. Skontaktuj się z nami pod numer telefonu 665 620 185.