WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Jeleń wpadł na Twoje auto? Możesz nie dostać odszkodowania!

WYNAJEM NEWS

Jeleń wpadł na Twoje auto? Możesz nie dostać odszkodowania!

Coraz częściej zdarza się, że w miastach biegają dzikie zwierzęta. Wypłoszone przez ludzi, kierowane poszukiwaniem pożywienia trafiają do miast. W miastach czują się niepewnie, dlatego stają się bardziej agresywne i mniej uważne. Ostatnio sporo słyszało się o biegającym jeleniu w centrum Opola, który wpadł na samochód. W samochodzie została rozbita przednia szyba i została wgnieciona znaczna część dachu. Jednak to nie koniec niemiłych wrażeń – właściciel samochodu nie może uzyskać odszkodowania.

Pan Jacek właściciel pokiereszowanego przez jelenia samochodu z Opola od miesięcy stara się o przyznanie odszkodowania (remont samochodu wyniósł 7,2 tys. zł), walczy zarówno z urzędem miasta, jak i ubezpieczycielem miasta.
Urząd miasta nie chce wypłacić pieniędzy, tłumacząc się, że winę za wyrządzone szkody ponosi związek łowiecki. Twierdzi też, że gdy tylko w mieście pojawiły się jelenie przeprowadzono niezbędne czynności i zastosowano odpowiednie środki. A rzeczniczka prezydenta Opola Alina Pawlicka-Mamczura informuje, ze to związek łowiecki ma ograniczać możliwość migracji jeleni do skupisk ludzkich i to od niego powinno się żądać odszkodowania. Łowczy wojewódzki Wojciech Polewka tłumaczy, że według ustawy zwierzyna w stanie wolnym należy do skarbu państwa. Wypadek miał miejsce w Opolu, dlatego też należy uważać, ze zwierzyna jest własnością prezydenta miasta i to on powinien wypłacić odszkodowanie. Poszkodowany jest rozgoryczony całą sprawą i zapowiada, że odda sprawę do sądu.