WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Klima a zima

WYNAJEM NEWS

 W obiegowej opinii klimatyzacja przydaje się w samochodach latem. Chęć czy konieczność schłodzenia wnętrza auta to podstawowy powód montowania i używania klimatyzacji.
 
 Klimatyzacja zimą pozwala wysuszyć powietrze w obiegu zwiększając komfort prowadzenia pojazdu i przebywania wewnątrz. Jak żaden inny samochodowy system nie poradzi sobie bardziej skutecznie ze szronem wewnątrz auta. Stałe używanie i nasze przyzwyczajenie wymaga by instalacja była utrzymana w należytym porządku i w stanie pozwalającym na sprawna eksploatację. Z kolei zimą, gdy klimatyzacji nie używamy  regularnie warto raz w tygodniu włączyć ją na ok. 10 minut.
 
 Pozwoli to na uniknięcie przesuszenia instalacji co jest najczęstszą przyczyną powstawania usterek. Profilaktyczne włączenie klimatyzacji pozwoli olejowi sprężarkowemu na dotarcie do wszystkich elementów i dodatkowo je uszczelni. Dzięki temu unikniemy awarii uszczelki wałka sprężarki.
 Zima to  świetny moment na dokonanie testów i przeglądu instalacji klimatyzacji. Warto w tym czasie skorzystać z bogatej oferty salonów czy wyspecjalizowanych firm, które prześcigają się w ofertach. Należy szczególnie sprawdzić temperatura we wnętrzu, ciśnienie robocze czy chłodnica sprężarki. 
 
Przypomnijmy, że wszystkie samochody przeznaczone do wynajmu w Wypożyczalni Samochodów Depart są wyposażone w klimatyzację. Klimatyzacja jest standardowym elementem wyposażenia aut oferowanych klientom zarówno w okresie letnim jak i zimowym.