WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Makijaż w samochodzie kontra wypadki na drogach

WYNAJEM NEWS

Od wielu lat od Opola , Warszawy po Berlin a właściwie większość świata panuje stereotyp że kobiety nie są dobrymi kierowcami. W opinii wielu mężczyzn poprawiają makijaż w aucie, wymachują nerwowo rękami na innych uczestników ruchu oraz często nie kontrolują sytuacji w lusterkach.

Epitety w stylu ,,baba za kierownica ‘’, ,, znowu kobiet za kierownicą ‘’ , ,,głupia blondynka ‘’ to teksty bardzo popularne na naszych drogach. Mówi się też komentując kobiety o wolniejszej, niezdecydowanej jeździe oraz rozmowach przez telefon. Niektóre z przytoczonych przykładów mogą być prawdziwe jednak faktem jest, że statystyki potwierdzają że kobiety powodują mniej wypadków jak mężczyźni . Kto od kogo powinien się więc uczyć ? Dlaczego tak się dzieje ? Otóż badania statystyczne i psychologowie są zgodni że płeć piękna jeździ ostrożniej i rozważniej w odróżnieniu od mężczyzn którzy lubią rywalizować i ścigać się dla zabawy .Na dodatek jeżdżą pod wpływem alkoholu co bardzo rzadko zdarza się kobietom za kółkiem . Wynajmując wiec na przykład auto Paniom wypożyczalnie są spokojniejsze bo wiedzą że kobieta traktuje samochód w sposób praktyczny jako tani środek transportu i narzędzie do robienia zakupów czy załatwienia spraw służbowych . Kobieta wiec wynajmując auto nie szuka szybkiej bryki ponieważ zależy jej na zdrowiu swoim i bliskich. Kobieta wiec często wypożyczy małe tanie auto typu toyota yaris, opel corsa, ford fiesta czy volkswagen polo a Panowie woleliby VW Passata czy Toyote Avensis. Nie ma w tym nic złego tylko trzeba pamiętać do czego służą te samochody.

Co powinni wiec zrobić Panowie ? Zdać sobie sprawę że ,, Baba za kierownicą’’ to stereotyp a kobiety jeżdżą coraz lepiej. I faktem jest że mimo makijażu w samochodzie i innych drobiazgów to Panowie, a nie Panie powinni starać się być bardziej opanowani, odpowiedzialni i brać na siebie mniej stresu żeby szczęśliwie wrócić do domu.