WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Miałeś wypadek lub stłuczke ?

WYNAJEM NEWS

Jeśli nie z Twojej winy to należy Ci się auto z OC sprawcy !

Nie każdy zdaje sobie sprawę że w sytuacji kiedy miał stłuczkę, wypadek czy jakieś drobna szkodę parkingową i do tego nie ze swojej winy to przysługuje mu auto zastępcze.

Analiza skarg konsumentów kierowanych do Rzecznika Ubezpieczonych w zakresie pokrycia tych kosztów przez Towarzystwa ubezpieczeniowe wskazuje jednak ze zdarza się że Towarzystwa unikają płacenia za wynajem aut zastępczych .

Z jakich powodów następuje odmowa ? Wymienić można 4 najczęstsze powody :
 

 Profesjonalne wypożyczalnie samochodów pomagają w załatwieniu wszystkich formalności zawierając z klientem umowę cesji. Dzięki temu ilość korzystających z aut zastępczych w ostanich latach szybko rośnie. Wpływa na to też rosnąca świadomość ubezpieczeniowa oraz dbanie o określony standard życia.

  • odmowa refundacji kosztów najmu samochodu zastępczego dla konsumentów oparta na uzasadnieniu, że roszczenie to przysługuje wyłącznie osobom prowadzącym działalność gospodarczą;
  • częściowa refundacja kosztów najmu samochodu zastępczego przy szkodzie częściowej tylko za tzw. "technologicznego czas naprawy" częściowa refundacja kosztów najmu samochodu zastępczego przy szkodzie całkowitej tylko za okres do czasu oględzin uszkodzonego pojazdu lub przekazania (doręczenia) stanowiska zakładu ubezpieczeń o uznaniu odpowiedzialności za szkodę i rozliczeniu jej jako tzw. szkody całkowitej;
  • częściowa refundacja stawki dziennej czynszu najmu samochodu zastępczego poprzez weryfikację rachunków z najmu do arytmetycznie wyliczonej średniej stawki czynszu, która obowiązuje na danym rynku lokalnym.