WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Na naszych drogach niebawem pojawią się nowe znaki

WYNAJEM NEWS

    W przyszłym roku, jak mówi reporter Paweł Świąder, w Polsce będzie można dostrzec przy drogach nowe znaki. Zmienią się również sposoby ich ustawiania, a także numeracja węzłów na drogach ekspresowych i autostradach.
Już wkrótce do Ministerstwa Transportu ma trafić koncepcja dotycząca tych zmian, niezbędna do wydania odpowiednich rozporządzeń.
    Zmiany będą miały na celu łatwiejsze zauważenie znaków przez kierowców, dlatego część z nich  zostanie zmodyfikowana, a symbole na nich umieszczone zostaną udoskonalone dla lepszej widoczności. Nastąpi również usunięcie niepotrzebnych znaków, tak aby przydroże było lepiej uporządkowane i bardziej przejrzyste. W ten sposób kierowcy lepiej będą mogli skoncentrować się na jeździe i tych znakach które zostaną.
Inne zmiany będą dotyczyć sposobu w jaki ustawia się tablice na autostradach. Zostaną one umiejscowione tak, aby kierowcy nie zastanawiali się i bez zastrzeżeń zajmowali odpowiedni pas autostrady w momencie, gdy chcą jechać prostu lub skręcić.
     Jak mówi Andrzej Maciejewski z Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, największe udogodnienie będą stanowić inne nazwy węzłów i ich numeracja. Jadąc autostradą kierowcy będą wiedzieć, że na danym węźle mają zjechać po czym dostrzegą dokładną tablicę, która pokieruje ich na konkretny pas, który umożliwi im w wykonanie następnych manewrów.
Jak się okazuje zmiany nie zostaną wprowadzone od razu, lecz po kolei. Spowodowane jest to wysokim kosztem produkcji znaków oraz montażem nowych. Na pewno nowe znaki w pierwszej kolejności pojawią się na nowych odcinkach, a całość zmian zajmie kilka lat.

Źródło