WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Nowa Toyota Yaris - Hybryda!

WYNAJEM NEWS

Nareszczie jest! Toyota Yaris Hybrid 100.
Na polskim rynku zadebiutowała ostatnio pierwsza hybryda w segmencie aut miejskich. Toyota Yaris Hybrid 100 w kompletnej wersji ma kosztować 65 100zł.
Co prawda będzie to już kolejny model auta po Priusie i Aurisie, które zostały ciepło przyjęte na rynku, ale będzie to jednocześnie pierwszy całkowicie hybrydowy miejski samochód. Zespół napędowy tego auta to silnik spalinowy pracujący w cyklu Atkinsona i pojemności 1,5l i mocy 74 KM oraz silnika elektrycznego o mocy 61 KM. Posiada również generator, który odzyskuje energię z hamowania , bezstopniową przekładnię planetarną oraz baterię niklowo- metalową. Całkowita moc hybrydowa wynosi 100 KM a cały zespół napędowy jest lżejszy od Aurisa aż o 20%.

Nową Toyotę Yaris cechuje jak jego „kolegów” rekordowo niskie spalanie, które wynosi 3,1l/100km co daje mu pierwsze miejsce w rankingu miejskich aut najbardziej ekonomicznych.  W porównaniu do tradycyjnej Toyoty Yaris  100 CVT daje nam to około 13 717,50zł oszczędności przy cenie 5,9zł za litr benzyny i przebiegu 15 tys. rocznie. Na takie spalanie wpływa również brak tradycyjnie stosowanego alternatora czy pasków klinowych i rozrusznika. Układ hybrydowy zastosowany został również przy hamowaniu oraz zastosowano opony o zmniejszonych oporach toczenia.
W Polsce auto zostanie objęte 5 letnią gwarancją na zespół napędowy zamienną z przebiegiem 100 tys. km.   Brak w konstrukcji tego napędu tradycyjnego sprzęgła czy bezobsługowość skrzyni  biegów sprawiają że Toyota jest najbardziej niezawodnym samochodem dostępnym na rynku. Toyota Prius drugi rok z rzędu zajmuje pierwsze miejsce w rankingu bezawaryjności wśród aut 2-3 letnich.
Te wszystkie przesłanki świadczą o tym, iż Yaris może być najbardziej atrakcyjną propozycją segmencie aut miejskich zarówno dla klienta indywidualnego jaki i dla przedsiębiorcy, który tworzy swoją flotę aut.  
Jak wspomniano ceny tego modelu rozpoczynają się od 65 100zł za wersję Terra, która zawiera 7 poduszek powietrznych, system stabilizacji toru jazdy VSC, system wspomagający pokonywanie podjazdów, świat łado jazdy dziennej typu LED, czy dwustrefową automatyczną klimatyzację. Bogatsze wersje Sol i Dynamic uzupełniają i tak obszerną wersję Terra o system multimedialny, 16 calowe felgi aluminiowe, panoramiczny dach, chłodzony schowek, kamerę cofania czy bluetooth.
Zamówienia można już składać od 15 maja a pierwsze samochody będzie można odbierać już w czerwcu.