WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Potrąciłeś zwierzę- nie uciekaj!

WYNAJEM NEWS

Potrącenie zwierzęcia może- oprócz zagrożenia dla zdrowia i uszkodzenia samochodu-  skończyć się grzywną i to wysokości nawet kilku tysięcy złotych!
 
Nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, zazwyczaj po zderzeniu uciekają z miejsca wypadku pozostawiając zwierzę na ulicy. Jedynie w przypadku szkody pojazdu wzywają policję, by dostać należne odszkodowanie. Jest to bardzo ryzykowne postępowanie. Owszem, kierowcy, który potrącił zwierzynę, nic nie grozi- ale tylko jeśli podjął właściwe kroki po zdarzeniu.
 
Nie wystarczy przesunąć zwłok na pobocze. Naszym obowiązkiem jest pomóc potrąconemu zwierzęciu i wezwać odpowiednie służby, by się nim zajęły, o jego losie decyduje zazwyczaj weterynarz. Jest to konieczne ze względu na humanitarność, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Dotyczy to wszystkich zwierząt- i małych, i o dużej masie, i domowych, i dziczyzny. Powinniśmy okazać choć trochę współczucia i nie pozwolić zwierzęciu umierać w męczarniach!
 
Możliwość zderzenia ze zwierzyną jest bardzo prawdopodobna, szczególnie na drogach leśnych. Jeśli widzimy znak ostrzegawczy, nie lekceważmy go. Dzięki powolnej i ostrożnej jeździe możemy uniknąć kolizji.