WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Powypadkowy samochód – jak go wykryć?

WYNAJEM NEWS

Powypadkowy samochód – jak go wykryć?
Planujesz zakupić samochód po raz pierwszy? A może Twój samochód uległ zniszczeniu w wypadku i musisz kupić nowy? 
Po pierwsze, gdy w wyniku wypadku ucierpiało Twoje auto i potrzebujesz w zamian samochodu zastępczego z OC sprawcy – zwróć się do naszej wypożyczalni samochodów. Usługę wynajmu samochodu załatwiamy bezgotówkowo. Po drugie – bądź ostrożny kupując używany pojazd. Każdy sprzedający jest w stanie doskonale zatuszować uszkodzenia i wady samochodu. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak nie dać się nabrać na takie sztuczki.
Kupno samochodu używanego niesie ze sobą duże ryzyko, że nie zawsze na pierwszy rzut oka dostrzeżemy jego wadliwość. Najgorsza diagnoza, jaka może paść zaraz po zakupie używanego auta – samochód powypadkowy. Przed sfinalizowaniem transakcji należy mieć oczy szeroko otwarte i prześledzić pojazd z centymetr po centymetrze, by uchronić się przez złym wyborem. 
Nie jest możliwe doprowadzenie powypadkowego samochodu do idealnego stanu, który nie wskazuje żadnych defektów. Zawsze należy mieć w pamięci kilka wskazówek:
1) Nierównomierne szerokości szczelin przy drzwiach, maskach, obudowach i reflektorach,
2) Różna struktura lakieru w różnych elementach samochodowych, zamglony lakier, ślady oklejania widoczne na krawędziach zakładek drzwi i pokryw,
Warto spojrzeć do komory silnika lub wnęki, w której znajduje się koło zapasowe w celu sprawdzenia kompletności obudowy i braku wszelkich uszkodzeń lub szczelin.
Znakiem ostrzegawczym nawet dla osób, które nie są z techniką na „Ty”,  jest zróżnicowane zużycie opon. Podczas testowania takiego pojazdu, należy także zachować ostrożność, gdy pojazd ściąga w jedną ze stron. Najlepszym rozwiązaniem na odpowiedni zakup jest zaczerpnięcie opinii kogoś zaufanego, kto zna się na samochodach, ich budowie i jest w stanie wykryć każdą wadę.