WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

QR Code może uratować życie motocyklistom !

WYNAJEM NEWS

Producenci kasków motocyklowych z pomocą służb włoskiego pogotowia ratunkowego stworzyli plan , jak szybko i sprawnie wspomóc ratowników medycznych i przyspieszyć pomoc motocyklistom, którzy ulegli wypadkowi. W tym celu Inżynierowie stworzyli Airoh'a.
Wraz z zamówionym kaskiem Airohn - dostarcza paczkę zawierającą naklejki z QR Code (naklejki można przykleić na każdym rodzaju kasku).

Za pomocą swojego smartphona skanujemy kod, następnie nagrywamy wiadomość głosową dla służb ratowniczych (imię, nazwisko, grupa krwi, uczulenie na leki itp.) jednym słowem podajemy niezbędne informacje .Eksperci informują ,że naklejka powinna być naklejona z tyłu kasku. Naklejka ma specjalne zabezpieczenie przed odsłuchaniem wiadomości przez nieuprawnione osoby. Podczas ewentualnego wypadku, ratownik swoim telefonem skanuje nasz kod i natychmiast ma o nas podstawowe informacje, które są niezbędne .

Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, pytanie tylko, czy przyjmie się na rynku i pomysł zostanie na tyle popart by wcielić go w życie? Czas zadbać o swoje życie.

Co to jest QR Code ? QR Code (QR jest skrótem od ang. Quick Response)(...) Jest to kod modularny i stałowymiarowy. Umożliwia kodowanie znaków Kanji/Kana, stąd jest popularny w Japonii. Dodatkowo pozwala na zakodowanie znaków należących do alfabetu arabskiego, greckiego, hebrajskiego lub cyrylicy jak również innych symboli określonych przez użytkownika. za Wikipedia

Źródło