WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Starsze auta – mniejsze koszty naprawy

WYNAJEM NEWS

Statystyki pokazują, że liczba warsztatów samochodowych w Polsce maleje. Rośnie zaś liczba stanowisk pracy przypadająca na jeden warsztat. Alfred Franke w rozmowie z IAR podaje, że liczba warsztatów w naszym kraju od lat ulega zmianie. Ich liczba w tym roku według prognoz ma spaść do poziomu 17,5 tysiąca, czyli o ok.100 mniej niż w 2013r. Mimo tego zatrudnienie w tych warsztatach wzrośnie o ok. 1,2 tysiąca w porównaniu do 2013 roku i wyniesie ok. 94,5 tys. osób.

Obecnie, warsztaty nowoczesne, które dysponują diagnostyką komputerową prosperują o wiele lepiej niż jednostanowiskowe warsztaty. Lepiej wyposażone, sprawniejsze i nowocześniejsze warsztaty przejmują klientów upadających firm, stąd też zwiększają swoje zatrudnienie o kolejnych specjalistów. Liczby mówią, że statystyczny Polak wydaje około 250 euro rocznie na naprawę swojego auta. Jednak nie jest to największy wydatek w porównaniu z naszymi sąsiadami. Na pierwszym miejscu pod względem rocznych wydatków, bo wynoszących aż ok. 1,1 tys. euro, znajdują się Szwajcarzy. Zaraz za nimi z wynikiem 1 tys. euro podaje się Niemców. Widoczne różnice wynikają z tańszych usług naprawczych oraz faktu, że w Polsce dysponujemy starszymi oraz mniej zaawansowanymi technicznie samochodami aniżeli w krajach zachodnich. Wpływa to na niższe ceny części.

W naszej wypożyczalni samochodów znajdziecie auta z 2012 oraz 2013 roku, a więc stosunkowo nowe. To fakt, że części zamienne są kosztowne, jednak bezpieczeństwo oraz komfort naszych klientów są najważniejsze. Nasza flota przeznaczona dla klientów prywatnych, bądź pod wynajmy z OC sprawcy i usług assistance jest stale kontrolowana oraz serwisowana. Stan techniczny pojazdów wpływa nie tylko na zaufanie do naszej wypożyczalni samochodów, ale także na bezpieczeństwo każdego klienta oraz oszczędność jazdy o czym przeczytacie tutaj http://www.depart.pl/pl/jak-jezdzic-aby-skutecznie-zaoszczedzic.
 

 

Źródło: