WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Superoszczędne auta polskich studentów

WYNAJEM NEWS

W Lublinie znaleźli się śmiałkowie gotowi  zaprojektowanie i zbudowanie samochodu, który mógłby przejechać maksymalną odległość na minimalnej ilości paliwa , to dopiero ogromne wyzwanie .
Ekipy studentów z Politechniki Lubelskiej podjęły właśnie wyzwanie Shell Eco-Marathon.


Za tydzień swoimi pojazdami wystartują w wyścigu. „na kropelkę”.
Shell Eco-Marathon  w 28 edycji po raz pierwszy w historii konkursu rozgrywana będzie na ulicach miasta. Specjalnie na potrzeby wyścigu zaprojektowany został tor biegnący ulicami jednej z największych europejskich metropolii – Rotterdamu.


Przez ostatni tydzień wszystkie 3 drużyny  niemalże nie wychodziły z garaży. Trwały ostatnie poprawki przy samochodach  , omawiane ostatnie szczegóły konstrukcyjne tak, by te spełniły wymagania regulaminu Shell Eco-Marathon.
Jak wiadomo ze źródeł jedna z drużyn Elvic Team zbudowała pojazd elektryczny z 600-watowym silnikiem zamontowanym w piaście koła. Nad samochodem pracowała przez pół roku.
Inną drogą podążyła ekipa Team High Octane. Siedmioro młodych ludzi (w tym jedyna studentka - Małgorzata Jankowska) pracowało nad pojazdem napędzanym silnikiem z kosiarki na benzynę.
Natomiast na diesla postawiła ekipa Eco Zone 505. Ich Cetan posiada silnik wysokoprężny o pojemności 211 centymetrów sześciennych.
By  zmierzyć się z pięcioma zakrętami pod kątem 90 stopni, uczestnicy wyścigu  będą musieli polegać nie tylko na skonstruowanych przez siebie pojazdach, ale również na swoich umiejętnościach w pokonywaniu zakrętów czy przyspieszaniu.
Każda z ekip musi pokonać 10 okrążeń toru, każde po 1400 metrów, z prędkością nie mniejszą niż 25 km/h.

Dla 227 drużyn z 24 krajów, wyścig na ulicach Rotterdamu to możliwość wykorzystania wiedzy z zakresu wydajności paliw, w warunkach najbliższych codziennej jeździe miejskiej.
 

Żródło