WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Światowy Samochód Roku 2013

WYNAJEM NEWS

Jeszcze tylko dwa tygodnie i plebiscyt na Światowy Samochód Roku 2013 zostanie rozstrzygnięty. Póki co, wiadomo nam, które z modeli zakwalifikowały się do ścisłej czołówki i mają szansę na zwycięstwo w tak prestiżowym konkursie.  
Zgodnie ze świecką tradycją, inauguracja Salonu Samochodowego w Nowym Jorku daje możliwość poznania zwycięzcy plebiscytu na Światowy Samochód Roku. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się podczas europejskiego COTY, gdzie poza głównym triumfatorem wskazuje się przodujące modele w danych trzech kategoriach: Zielony Zielony Samochód Roku (Green Car of the Year), Sportowy Samochód Roku (World Performance Car) oraz Najpiękniejszy Samochód Roku (World Car Design of the Year).
    Tylko te modele, które spełniają dwa podstawowe warunki mogą pretendować o powszechne uznanie. Globalne laury mają szansę zdobyć modele wyprodukowane w okresie od 1 stycznia 2012 roku do 30 maja roku 2013, a dodatkowo ich produkcja w skali roku nie powinna być mniejsza niż 500 sztuk.
    Wyniki leżą w rękach jury składającego się z 66 dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata. W składzie samego jury nie można pominąć obecności Polaka – Macieja Pertyńskiego.
    Tyle słowem wstępu. Pora poznać tegorocznych finalistów. A więc, zaczynamy od tytułu Ekologicznego Samochodu Roku.

Przy wytypowaniu samochodu należącego do współczesnych „zielonych” technologii udział brało aż pięciu zewnętrznych ekspertów ze względu na złożoność tejże kategorii. Jako specjaliści w tej dziedzinie, utworzyli oni krótką listę będącą podstawą do ostatecznego wyboru. Jakie modele moją możliwość otrzymania tytułu Ekologicznego Samochodu Roku 2013? Ich lista przedstawia się następująco :

-Renault Zoe,
-Tesla Model S,
-Volvo V60 Plug-in Hybrid.


Nasza firma, oferująca wynajem samochodów, bazuje przede wszystkim na modelach marki Toyota. Aby proponować klientom jak najbardziej komfortowe i praktyczne auta, staramy się na bieżąco śledzić rozwój i postęp preferowanej przez nas marki. Obecnie przymierzamy się do zakupu nowego, nieposiadanego przez nas dotychczas modelu Toyoty – Prius z napędem hybrydowym. Wygodnie, przyjemnie i ekologicznie.

Ci, których nie przekonuje wizja “zielonych” technologii mają okazję przyjrzeć się następnej konkursowej kategorii jaką jest – Sportowy Samochód Roku (World Performance Car).
Zeszłorocznym triumfatorem było Porsche 911. W tym roku producent z Zuffenhausen także ma szansę na zwycięstwo. Auto tej niemieckiej marki już po raz siódmy dostało się do ścisłego finału World Performance Car. Zważając na fakt, iż od zaistnienia prestiżowego plebiscytu było dotychczas tylko osiem eliminacji, można śmiało uznać to za bardzo dobry wynik.
Według jurorów w tym roku na wygraną najbardziej zasługuje ta oto trójka modeli:

- Ferrari F12berlinetta,
- Porsche Boxster/Cayman,
- Toyota GT86/Subaru BRZ/Scion FR-S.


Wśród aut branych pod uwagę przy wyborze zwycięzcy, znalazła się także preferowana przez naszą firmę świadczącą usługi wypożyczalni samochodów, marka Toyota. Model Toyota GT86 jako auto zastępcze? A gdyby tak Depart Sp. z o.o. jako wypożyczalnia samochodów na wesela udostępniała klientom taki model, skorzystalibyście? Może kiedyś. Dlaczego nie.

Dla osób przedkładająch estetykę i wizualne doznania nad moc silnika, przedstawimy finalistów kategorii World Car Design of the Year.
W tej kategorii znajdują się modele zakwalifikowane do pierwszej tury całego konkursu, a także te, które startowały wyłącznie w samochodowym konkursie piękności. Ta kategoria, podobnie jak i kategoria Ekologicznego Samochodu Roku, również wymagała pomocy ekspertów. W tym przypadku zaczerpnięto pomocy znawców wzornictwa motoryzacyjnego. Po wskazaniu swoich rekomendacji, lista najpiękniejszych aut była już gotowa i dziennikarskie jury konkursu mogła przystąpić do wyboru najestetyczniejszego ze wszystkich. Poprzednia edycja okazała się zwycięska dla Astona Martina Rapide. Kto zatriumfuje tego roku? Oto tegoroczni pretendenci:

- Aston Martin Vanquish,
- Jaguar F-Type,
- Mazda 6.


A jeśli już mowa o estetyce i wizualnej odsłonie pojazdów - „Depart” oferuje wynajem samochodów w wielu sytuacjach, m.in. wypożyczanie samochodów VIP z kierowcą. Zależy Ci na przyjemnym dla oka modelu? Dajemy Ci możliwość wyboru.

A wracając do plebiscytu - które z modeli wezmą udział w rywalizacji o najważniejszy tytuł Światowego Samochodu Roku? Czas poznać finalistów

Pierwsza tura plebiscytu liczyła sobie 42 modele aut. W przeciągu kilku miesięcy jurorzy zawęzili pulę do dziesięciu aut, a następnie wyłonili z nich ścisłą czołówkę. Ten rok okazał się bardzo trudny w wyborze kandydatów ze względu na ich wyrównane szanse, dlatego też do ostatecznej potyczki zakwalifikowano nie trzy, a cztery modele:

- Mercedes Klasy A,
- Porsche Boxster/Cayman,
- Toyota GT86/Subaru BRZ/Scion FR-S,
- Volkswagen Golf.


Który z nich okaże się najlepszym kandydatem do zwycięstwa? Większość z Was, chcąc nie chcąc, obstawia zapewne Volkswagena. Bowiem Nowe wcielenie niemieckiego kompaktu zgarnęło niedawno tytuł Europejskiego Samochody Roku (COTY). W roku ubiegłym plebiscyt wygrało auto tej samej marki, co zdecydowanie może zadziałać na niekorzyść Golfa. Dla przypomnienia – Światowym Samochodem Roku 2012 został Volkswagen Up!.
Werdykt zostanie ogłoszony już niebawem podczas inauguracji Salonu Samochodowego w Nowym Jorki, który rozpocznie się 28 marca.
Nasza wypożyczalnia samochodów zdecydowanie preferuje markę Toyota, stąd w naszej gamie aut zastępczych znaleźć możecie takie modele jak Toyota Yaris czy Corolla. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by klient chcąc skorzystać z naszej wypożyczalni, zażyczył sobie model innej marki. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. U nas wynajem samochodów dla każdego klienta odbywa się przyjemnie i zawsze z korzyścią dla odbiorcy.

Źródło