WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Toyota GT 86 w produkcji

WYNAJEM NEWS

Podczas Salonu Motoryzacyjnego w Tokio , Toyota zaprezentowała po kilku latach wersję nowego samochodu sportowego – GT 86.
Doświadczenia Toyoty w budowie samochodów sportowych sięgaj a początku lat 60-tych. W bieżącym roku mija prawie 50 lat od debiutu wyprodukowanego modelu Sports 800. Przez ten czas sportowe samochody Toyoty , nie zapisały się tylko na kartach historii rajdów samochodowych , ale także w pamięci miłośników motoryzacji .
Po sześciu latach przerwy produkcji pojazdów samochodowych sportowych , nowy model Toyoty GT 86 rozpoczyna nowy rozdział historii produkcji .
Według oficjalnych danych samochód mierzy 4240mm długości , 1775 mm szerokości i zaledwie 1285 mm wysokości . Nowy model mieści komfortowo cztery osoby ( przynajmniej teoretycznie).
Sama nazwa modelu wskazuje na jego korzenie i już  na wstępie mówi o jego konstrukcji .
Pierwszy człon  nazwy – GT- nawiązuje do poszukiwanego  modelu historycznego , który na kolekcjonerskich aukcjach osiągał bajońskie sumy . Mowa  o Toyocie 2000GT z 1965 roku.
Toyota wyprodukowała tylko 337 egzemplarzy tego samochodu , które zapewniły firmie globalną renomę .
Drugi człon-86- odnosi się bezpośrednio do Toyoty Corolli Levin AE 86, produkowanej w latach 1983-1987. Pod względem konstrukcyjnym model GT 86 będzie zbliżony do tego modelu Toyoty Corolli.
Corolla Levin AE 86 była lekkim pojazdem , z napędem na tylną oś i silnikiem umieszczonym z przodu . W latach 80-tyvh słynęła z korzystnym stosunkiem mocy do masy, a także łatwością w kontroli w poślizgu . Właśnie te cechy zainspirowały inżynierów Toyoty do zaprojektowania modelu GT 86.

Budowa i zalety modelu GT 86:
•    Silnik typu boxer , rozwijający moc 200 KM, został opracowany wspólnie z    Subaru.  Właśnie to stanowi serce napędu GT 86.        
•    Niski środek ciężkości pojazdu , zapewniający poczucie pełnej kontroli nad samochodem.
•     Łatwość wprowadzania samochód w poślizg i zarazem wychodzenia z niego.
•    2 rodzaje skrzyni biegów : 6-stopniowej manualnej , 6-stopniowej automatycznej.  
•    Kierownica jest najmniejszą w historii Toyoty – jej  średnica wynosi 36,5cm , dzięki czemu świetnie leży w dłoni , nadając poczucie komfortu i panowania nad samochodem  .
•    Podwójny system wtrysku paliwa Toyoty , silnik typu boxer rozwija równomiernie moc , równocześnie dostarczając przy tym dźwięków sportowych .

 
Wszystkie opinie są zgodne . GT 86 jest dokładnie takim pojazdem , jaki miał powstać . Jest sportowy , niezwykle szybki i przyjemny prowadzeniu . Podczas premiery światowej Toyoty GT 86 w  Tokio , mieli szansę się o tym przekonać dziennikarze motoryzacyjni z Europy , przy testowaniu samochodu na torze wyścigowym Fuji Speedway.            


Pierwszych egzemplarzy modelu GT 86 w polskich salonach Toyoty należy się spodziewać się pod koniec czerwca. Będą dostępne do obejrzenia w salonie i wypróbowania w wersji testowej.
 

Źródło - Magazyn TOYOTA NEWS nr . 1/2012