WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Upały szkodą Twojemu silnikowi. Sprawdź, jak dbać o swoje auto!

WYNAJEM NEWS

50 procent wszystkich usterek w okresie letnim stanowią awarie silnika, akumulatora i kół.
 
UWAGA! Latem sprawny silnik powinien pracować w temperaturach do 80-95 stopni Celsjusza. Po przekroczeniu granicy 100 stopni należy niezwłocznie stawić się w najbliższej stacji kontroli pojazdów, gdyż długotrwała jazda z takim problemem może zakończyć się tragedią.
 
Dlaczego tak się dzieje? Najczęstszą przyczyną jest awaria termostatu. Nie naprawia się tej części, tylko wymienia. Innym „sprawcą” może być nieszczelny układ chłodzący. O jego awarii świadczą kłęby dymu wydobywające się spod maski samochodu. W takiej sytuacji należy jak najszybciej zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i wyłączyć silnik. Uwaga! Nie wolno podnosić maski ze względu na gorącą parę.
 
Pamiętać trzeba również o tym, że praca silnika w skrajnie wysokiej temperaturze może powodować zniszczenie pierścieni, tłoków oraz głowicy. W tym przypadku trzeba liczyć się z kosztowną naprawdą w specjalistycznym warsztacie. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto na bieżąco kontrolować poziom płynu chłodzącego, a w trakcie jazdy kontrolować wskaźnik temperatury silnika. Dodatkowo warto mieć na oku stan naładowania akumulatora. Latem szybkość rozładowania akumulatora jest proporcjonalnie duża do poziomu temperatury zewnętrznej.
 
Nie należy zapominać także o oponach, które szybciej zużywają się przy wysokich temperaturach nawierzchni. Ogumienie staje się bardziej elastyczne i ulega deformacjom. Powinno się na bieżąco kontrolować ciśnienie w oponach – pozwoli to uniknąć wielu awarii, a nawet rozerwania opony w czasie jazdy.