WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Więcej zmian dotyczących OC

WYNAJEM NEWS

Warto krótko przypomnieć, co zmieniła nowelizacja z lutego:
 
Po pierwsze, kierowców czekają wyższe kary za jazdę bez ważnego OC, w zależności od tego, ile czasu minęło od wygaśnięcia ubezpieczenia.
 
Jeśli chcemy zawrzeć umowę z nowym ubezpieczycielem, nie musimy martwić się o starą umowę- wygasa ona automatycznie z końcową datą okresu ochrony. Gdy umknie nam termin ubezpieczenia przedłużanego automatycznie, wypowiedzenie nie jest problemem po okazaniu kopii nowego OC. Dzięki temu unikniemy płacenia za ubezpieczenie podwójnie, co zdarzało się dość często do tej pory, szczególnie nowym kierowcom. 
 
W przypadku zakupu samochodu z ważnym OC, możemy zrezygnować z niego w każdej chwili. Co więcej, firma ubezpieczeniowa ma obowiązek powiadomić klienta o nowej taryfie na 2 tygodnie przed wygaśnięciem starej umowy. 
 
Gdy chcemy wysłać wypowiedzenie pocztą, nie musimy martwić się o datę dostarczenia, bo liczy się data stempla pocztowego, a nie dostarczenia do siedziby. Warunkiem jest wysyłka Pocztą Polską, a nie za pośrednictwem innych operatorów. Możliwe jest również wypowiedzenie u agenta ubezpieczeniowego, dostarczone mu na piśmie.
Składki mogą być przeliczone na nowego właściciela za każdy dzień od umowy sprzedaży do wygaśnięcia polisy zbywcy.
 
Ale uwaga, w 2014 roku czeka nas jeszcze więcej zmian, związanych z jakością usług.
Likwidacja szkody będzie załatwiana przez towarzystwo ubezpieczeniowe poszkodowanego, ale na koszt ubezpieczenia sprawcy. Jest to bardzo korzystne dla klienta, nie będzie powodu zaniżania kwoty należnej. 
 
Niestety, oznacza to jednocześnie wzrost kosztu polisy, co nie spodoba się znacznej części kierowców.