WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Wynajął auto w Austrii i przepłacił 100 procent – jak nie dać się oszukać?

WYNAJEM NEWS

Chcesz wypożyczyć samochód za granicą, a może chcesz odwiedzić krewnych w kraju? Już teraz poznaj różnicę pomiędzy warunkami najmu w kraju, a za granicą.

Pamiętaj przede wszystkim - warunkiem wynajmu samochodu w większości krajów jest ukończenie 21 roku życia. Podobnie jak w przypadku wynajmu samochodu w Polsce musisz także okazać swoje prawo jazdy. W trakcie wynajmu samochodu za granicą wypożyczalnia może zażądać od Ciebie również okazania dowodu osobistego, paszportu, a nawet międzynarodowego prawo jazdy oraz konieczności posiadania ważnej karty płatniczej. Większość wypożyczalni nie posiada możliwości gotówkowego wynajmu za granicą. Dysponowanie odpowiednią ilością gotówki nie oznacza, iż uda Ci się wynająć samochód za granicą.

Wypożyczalnie akceptują głównie płatności kartami kredytowymi oraz płatniczymi. Czasem w przypadku samochodów wyższej klasy najemca może żądać od Ciebie nawet zademonstrowania zapłaconego rachunku z miejsca zamieszkania z ostatnich 3 miesięcy z tym samym adresem. Dodatkowo wypożyczalnie często blokują na karcie tzw. kaucję, która ma ich zabezpieczyć na wypadek ewentualnych zniszczeń czy uszkodzeń wynajmowanego auta. Pamiętaj również, że osobom zamawiającym pojazd z wypożyczalni przez Internet nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy (więcej informacji na stronie www.konsument.gov.pl).

Od warunków polskich różni się również cena wynajmu. Za granicą za wynajem samochodu możesz zapłacić nawet dwa razy więcej niż w kraju! W niektórych krajach (np. w Austrii) cena wynajmu VW Golf wynosi w wybranych miastach nawet 100 € za dobę. To znacznie więcej niż cena samochodu tej samej klasy w Polsce! Dlatego przed decyzją o wynajmie samochodu za granicą zastanów się czy nie lepiej skorzystać z krajowych wypożyczalni.

Nasza firma oferuje również możliwość wynajmu samochodu na wyjazdy zagraniczne. Obsługujemy również klientów zagranicznych. Oferujemy profesjonalną obsługę ze znajomością języków obcych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.