WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Z cyklu „kobieta za kierownicą”- fakty i mity

WYNAJEM NEWS

 

Natomiast jak się okazuje, kobiety jeżdżą o wiele bardziej przepisowo od mężczyzn, przez co w brew ogólnej opinii są one sprawcami mniejszej ilości wypadków. Bezpieczeństwo na drodze zapewnia im podzielność uwagi, którą niewątpliwie mają opanowaną do perfekcji. Jak się okazuje z roku na rok instruktorami w ośrodkach szkoleniowych są właśnie panie. 
W dodatku w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego coraz częściej egzaminatorami są kobiety.
Jaka jest różnica pomiędzy jazdą mężczyzny a kobiety? 
 
Instruktorzy nauki jazdy często narzekają na jazdę kobiet, szczególnie na początku nauki. Zazwyczaj jeżdżą one żółwim tempem, w miejscach gdzie dozwolona prędkość to 50 km/h. Mają problemy z parkowaniem, poruszaniem się po placu manewrowym, czego najlepszym przykładem jest ilość poprzewracanych pachołków. Natomiast w miarę upływu wyjeżdżonych godzin oraz nabywania coraz większych umiejętności ich predyspozycje do poprawnej jazdy są o wiele lepsze. Faktem jest, że panie gorzej przyswajają wiedzę praktyczną, bardziej zwracają uwagę na szczegóły.
Zalety kobiety kierowcy
Panie uczące się jeździć, z rozwagą spoglądają na trasę, zapamiętując tym samym mijane znaki drogowe i dostosowując się do panujących przepisów drogowych oraz warunków atmosferycznych na drodze. Oczywiście istnieją tzw. wyjątki od reguł. Przykładem tego są kobiety, które przekraczają dozwoloną prędkość w mieście, czy mijają inne samochody prawą stroną. Na szczęście takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko. Kobiecy styl jazdy charakteryzuje się podzielnością uwagi, której mężczyźni mogliby się uczyć. Jak podają statystyki, to panowie w większej ilości są sprawcami znacznie większej ilości wypadków, szczególnie tych ze śmiertelnym skutkiem niż panie. 
 
Co nie znaczy, że  niektóre kobiety nie mogłyby podszkolić swoich umiejętności i powtórzyć zasad ustępowania pierwszeństwa na drodze. Mimo wszystko, nie oznacza to, że kobieta za kierownicą jest gorszym kierowcą niż mężczyzna. Przecież zdarzają się sytuacje, w których to właśnie mężczyźni potrafią zarysować karoserię czy urwać lusterko przy parkowaniu.