WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Zmiany dotyczące dróg zbliżają się dużymi krokami!

WYNAJEM NEWS

Nowelizacja ustawy o drogach publicznych ma utworzyć procedury, które będą regulowały funkcjonowanie europejskich usług opłaty elektronicznej.

Wykupiony abonament oraz zainstalowane w pojeździe urządzenie rejestrujące, umożliwi przejazd każdemu kierowcy, który będzie się poruszał drogami Unii Europejskiej. Gdzie możemy się spodziewać opłaty elektronicznej? Na autostradach, tunelach, a także na wszystkich mostach UE.

Polski rząd uważa, że aby wdrożyć do polskiego prawa przepisy Komisji Europejskiej związana z opłatą elektroniczną niezbędna jest nowelizacja ustawy o drogach publicznych.
Warunki dotyczące zmian mają być stworzone w październiku 2012r. Na razie będą one dotyczyć głównie dróg zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, ponieważ tylko one posiadają system poboru opłat w formie elektronicznej.

Nowy projekt ma za zadanie przynieść oszczędności głównie przedsiębiorstwom transportowym. Będą one miały możliwość do użycia jednego urządzenia, a nie tak jak do tej pory kilku. Na pewno wiąże się to z wygodą i oszczędnością kierowców.

Takie systemy funkcjonują w krajach europejskich już od początku lat 90. Opłata pobierana jest na podstawie zainstalowanego w pojeździe urządzenia, które wysyła dane charakterystyki pojazdu zarządcom dróg- i na tej podstawie naliczana jest odpowiednia opłata.