Wystarczy chwila nieuwagi, gorsze warunki na drodze i nasz ukochany samochód zostaje uszkodzony. Co zrobić kiedy kolizja miała miejsce z naszej winy? Czy mamy szansę wynająć samochód zastępczy z tytułu AC na koszt ubezpieczyciela? To zależy od tego jaki pakiet ubezpieczenia posiadamy. Wariant, który uwzględnia samochód zastępczy jest często dodatkowo płatny. W OWU jasno wskazane są przypadki oraz czas na który możemy otrzymać samochód zastępczy w przypadku uszkodzenia naszego pojazdu. Każde OWU zawierają dane odnośnie czasu na jaki możesz wypożyczyć samochód zastępczy. Najczęściej jednak w przypadku polisy AC są to zaledwie 3-4 dni.

Istnieje także możliwość dokupienia do ubezpieczenia OC pakietu Assistance. W zależności od wykupionego wariantu możesz otrzymać samochód zastępczy w sytuacji, gdy miałeś wypadek lub twój samochód został skradziony, w a przypadku droższego wariantu nawet, gdy samochód ulegnie awarii.

Wykup droższej polisy często rozwiązuje wiele problemów. Wyobraź sobie sytuację, gdy rozbijasz ukochane BMW męża, a on jest za granicą w delegacji? Co byś zrobiła? Jak powiedzieć mężowi, że przez twoje roztargnienie przód samochodu został zniszczony?

Taka sytuacja spotkała jedną z naszych klientek. Na szczęście posiadała ona ubezpieczenie AC, więc wszystkie koszty naprawy samochodu pokrył ubezpieczyciel, a nasza firma zapewniła klientce samochód zastępczy na czas naprawy w tej samej klasie co uszkodzony pojazd. Koszty naprawy samochodu z własnej kieszeni byłyby na pewno nieporównywalnie większe niż koszt zakupu polisy AC. Dlatego też warto posiadać polisę AC zwłaszcza w przypadku samochodów z tzw. górnej półki.

Dla osób, które nie są zainteresowane zakupem całego pakietu AC ubezpieczyciele proponują możliwość wykupienia ubezpieczenia obejmującego wyłącznie wynajem auta zastępczego. Polisa ta działa jednak wyłącznie w przypadku, gdy nasze auto brało udział w wypadku, a samochód zastępczy przysługuje nam na maksymalnie 5 dni.